Ismét rengett a föld Csongrád környékén, ez erősebb volt mint az előző napi
Károkról egyelőre nem érkezett bejelentés.
Károkról egyelőre nem érkezett bejelentés.
Komoly földtani kockázattal is járhat az, hogy Magyarország próbál függetlenedni az importált energiától, és helyben termeli ki a nyersanyagokat. Okozhat-e hosszú távon ez a törekvés erős földrengéseket, és egyáltalán, mennyire van kitéve az ország a természeti katasztrófának? Szakemberek segítségével vettük végig, hogy pontosan mi áll a hazai földrengésekről szóló hírek hátterében, hogyan értelmezzük a magnitúdó és a rengésfészek mélységére vonatkozó értékeket és arra is kerestük a választ, hogy miért érezzük azt, hogy hirtelen megsokszorozódott a földmozgások száma.
Az elmúlt napokban többször is különböző erősségű földrengések voltak Magyarországon. Vélhetően ennek apropóján került ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-oldalára egy beszédes táblázat, amelyből kiderül, hogy a Richter-skála szerinti különböző értékek mit is jelentenek a gyakorlatban.
Gyomaendrőd közelében a Richter-skála szerint 4-es erősségű földmozgást regisztráltak szombat délelőtt; pár perccel később Túrkeve közelében, majd csaknem másfél óra múlva Szarvasnál is földrengés volt - közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
A Richter-skála szerinti 4-es erősségű földrengést éreztek szombat délelőtt a Dél-Alföldön.
Békés megye több pontján is érezhető volt az 5-ös erősségű földmozgás.
A török–szír földrengések után sem kell jobban aggódni, mint eddig: a kockázat változatlan. A földmozgások pontos előrejelzésére ígéretes kísérletek vannak, megoldás nincs.
Magyarország földrengés-veszélyeztetettség szempontjából legérzékenyebb területeit mutatja be az a térkép, amelyet a Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet a Geomega Kft.-vel közösen készített nagy mennyiségű geofizikai mérési adat, valamint műholdas földmegfigyelések felhasználásával.
Túl nagy károkat nem okozott Magyarországon a horvátországi földrengés.
Úgy tűnik, az interneten három liga van: a közösségi média, néhány híroldal és mindenki más – írja a kedd éjszakai magyarországi földrengéssel kapcsolatos híradásokról az Onlinemarketing blog.
Néhány perccel a Magyarország egy részét megrázó földrengés után már be is indult a mémgyár, természetesen egy belügyminisztériumi (kamu) sms formájában.
4,5-ös, más adatok szerint 4,9-es erősségű földrengést észleltek kedden éjjeli fél 1 körül. Senki nem sérült meg, de Tenken ötven ház károsodott. Legutóbb februárban volt Magyarországon földrengés, de az gyengébb volt.